09143819321

احداث باغ انگور

آموزش احداث باغ انگور

 
آب و هوا:
انگور بزرگترین محصول میوه روی زمین است. انگور آب و هوای معتدل که در آن تکامل یافته، با تابستانهای گرم، خشک و زمستان های معتدل را ترجیح می دهد. زمستان پایدار و سرد انگور را از بین می برد. رطوبت بالا خطر بیماری های انگور را بالا می برد.
خاک:
بسته به نوع رقم انگور pH برابر با ۵٫۵-۷٫۰ به طور کلی توصیه می شود. خاک نامتوازن را می توان با آهک برای افزایش pH و گوگرد برای کاهش pH به توصیه منابع متخصص اصلاح کرد. خاک لوم شنی به عنوان بهترین نوع خاک برای رشد انگور می باشد. این نوع خاک بهترین ترکیبی از ویژگی ها را ارائه می دهد.این نوع خاک دارای زهکشی خوب، حاوی مقدار متوسط ماده آلی مغذی و به طور کلی در محدوده pH ارجح است. لوم-سیلت و خاک رس-لوم نیز تا زمانی که زهکشی خوبی دارند برای رشد انگور مناسب اند.
کاشت:
در زمان خواب نهال انگور در اوایل بهار کاشته شود. ساخت داربست و یا تاکستان قبل از کاشت. انگور نیاز به به نوعی از پشتیبانی به رشد رو به بالا دارد. این حالت خطر ابتلا به بیماری را کاهش می دهد. قبل از کاشت انگور، برای دو یا سه ساعت خیس خوردن ریشه های خود را در آب است. یک محل با آفتاب کامل را انتخاب کنید. خاک شما باید عمیق، به زهکشی خوب باشد. شما همچنین نیاز دارید گردش هوا یا تویه خوب باشد. فاصله درختان انگور از هم ۲ تا ۳ متر. برای هر درخت مو، گودال کاشت با عمق ۴۰ سانتی متر و ۴۰ سانتی متر عرض باید باشد. تمیز کردن ریشه های شکسته. گودال را پر کنید. در زمان کاشت دو یا سه جوانه بالایی را حذف کنید. در زمان کاشت نهال را آبیاری نمایید.
آبیاری:
آبیاری کمک می کند تا در باغات انگور تولید انگور بیشتر باشد. انگور نسبتا به خشکی مقاوم است، اما گیاهان انگور جوان نیاز به آبیاری دارند تا زمانی که ریشه های قوی برقرار کنند. آبیاری همچنین می تواند به افزایش تولید میوه بیانجامد. در آبیاری کم تولید میوه کاهش خواهد یافت. استفاده از آب عمیق و به طور کامل پر کردن منطقه ریشه با آب یک راه ایده آل برای آبیاری است. آبیاری به نوع خاک و عمق، عمق ریشه از انگور و آب و هوا بستگی دارد.